birgün

23° AZ BULUTLU

TEKNOLOJİ 17.03.2020 13:39

Beşiktaş Belediyesi, dijital tıbbi danışmanlık hizmeti başlattı

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, hastanelerin kapasitesinin korunması gerektiğini belirterek tüm belediyelerin dijital sisteme geçmesi gerektiğini vurguladı

Beşiktaş Belediyesi, dijital tıbbi danışmanlık hizmeti başlattı

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün Türkiye'de de gün geçtikçe etkisini artırması nedeniyle hastanelere de talepler arttı. Bu taleplerin artması ve kapasitenin korunması amacıyla Beşiktaş Belediyesi de yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.

Online Tıbbi Danışmanlık Hizmeti'yle Beşiktaş’ta yaşayan yurttaşlar evlerinden çıkmadan ve hastanelere gitmeden belediyenin sistemi üzerinden doktorlara ulaşarak sorularına cevap alıyorlar. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da hastanelerdeki yoğunluğu azaltmak için dijital sistemlerin uygulamaya konulması gerekliliğinin çok önemli olduğunu ifade ederek belediye başkanı mevkidaşlarına çağrıda bulundu.

'DİJİTAL SAĞLIK SİSTEMLERİ TÜM BELEDİYELERDE UYGULANMALI'

Hastane hizmet kapasitelerinin olası Covid-19 hastaları, ağır hastalar ve yaşlılar için korunması gerektiğini söyleyen Akpolat, "Biz Beşiktaş Belediyesi olarak Online Tıbbi Danışma Hizmeti veriyoruz. Hastalık belirtisi gösteren komşularımız internet üzerinden 7/24 doktorlarımıza danışabiliyorlar. Korona salgınıyla mücadele bir kapasite meselesi. Hastane kapasitelerini gerçek hastalar için korumamız kritik öneme sahip. Biz bu uygulamayı sağlık sisteminin üzerindeki olası yükü azaltmak için başlattık. Tüm belediyelere çağrı yapıyoruz, lütfen siz de dijital sistemlerinizi kurun; ortak çabayla bu zor günleri aşalım’’ dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız