birgün

21° PARÇALI AZ BULUTLU

YAŞAM 16.10.2019 17:24

Beşiktaş Belediyesi'nden meme kanseri için farkındalık etkinliği

Beşiktaş Belediyesi'nden meme kanseri için farkındalık etkinliği

Beşiktaş Belediyesi, meme kanserine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için Bebek Parkı’nda ‘Pembe Bir Gün’ etkinliği düzenledi. Birçok sanatçı ve medya dünyasından önemli ismin katıldığı Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın ev sahipliği yaptığı etkinlikte meme kanserini yenen Leyla Bahtiyar ise deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Beşiktaş Belediyesi, Maslak Lions ve LİV Hospital işbirliğiyle Meme Kanseri farkındalık ayı kapsamında Bebek Parkı’nda etkinlik düzenlendi. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın konuşmalarıyla başlayan etkinlikte Meme kanseri alanında dünyaca tanınan genel cerrahlar Prof. Dr. Atilla Soran ve Prof. Dr. Levhi Akın, konuyla ilgili merak edilenleri konuklarla paylaştı.

besiktas-belediyesi-nden-meme-kanseri-icin-farkindalik-etkinligi-637815-1.

Neşe Sapmaz’ın moderatörlüğünü gerçekleştirdiği etkinliğe sanat ve medya dünyasından da önemli isimler katıldı. Öte yandan meme kanserini yenen ’10 Amazon Yüksek Doz Yaşam’ kitabının yazarı Leyla Bahtiyar, bu süreçte yaşadıklarını katılımcılarla paylaştı.

Etkinlikte konuşan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat; "Tabi bu hastalık çok önemli, herhalde dünyada kalp hastalıklarından sonra en sık görülen kanser. Kanserin de en yaygın türü olarak bu hastalık var. Erken teşhis tabii ki çok önemli bu konularda. Biz belediye olarak geçmiş dönemlerde ücretsiz mamagrofi ve rahim ağzı tarama testleri yapmışız. Önümüzdeki dönemde de yine burada bulunan kurumlarla iş birliği içerisinde olarak bu çalışmaları gerçekleştireceğiz. Tabi burada önemli olan farkındalığı arttırmak. Biz Beşiktaş Belediyesi olarak bu farkındalığı artıracak bütün çalışmalarda aktif olarak rol alacağız’’ dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız