birgün

23° AZ BULUTLU

GÜNCEL 08.04.2020 11:02

Beşiktaş Belediyesi, yurtlarını sağlık çalışanlarına açtı

Beşiktaş Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle 185 yatak kapasiteli iki öğrenci yurdunu evlerine gidemeyen sağlık çalışanlarına tahsis etti. Başkan Rıza Akpolat’ın çağrısı sonrası 25 Mart’tan itibaren sağlık çalışanları yurtlarda ağırlanmaya başladı.

Beşiktaş Belediyesi, yurtlarını sağlık çalışanlarına açtı

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı en büyük mücadeleyi sağlık sektöründe çalışanlar veriyor. Bu mücadele kapsamında İstanbul'da evlerine gidemeyen ve salgın riskini en yüksek oranda yaşayan sağlık çalışanlarına Beşiktaş Belediyesi yurtların kapılarını açtı. Okulların tatil edilmesiyle boş kalan 185 kapasiteli iki öğrenci yurdu 25 Mart’tan itibaren sağlık çalışanlarını ağırlamaya başladı.

Özgecan Aslan Öğrenci Yurdu’nda konaklayan İstanbul 112 doktoru Nusret Can Güngör ‘’Koronavirüs salgınına karşı verdiğimiz bu savaşta Beşiktaş Belediyesi de bizim yanımızda oldu ve bize yurtlarını açtı” derken, 112 sürücü personeli Mecit Atlı ise Beşiktaş Belediyesi’ne teşekkür ederek ‘’Ailemize ve çevremize virüsün bulaşmasını engelledik’’ ifadelerini kullandı.

Acil Tıp Teknisyeni Türkay Tandoğan ise; ‘’ Burada her türlü ihtiyaçlarımız karşılanmakta, kalacak yerimiz var. Günde iki öğün yemeğimiz geliyor. Her türlü temizlik ve dezenfekte çalışmaları yapılıyor, kendimizi evimizdeymiş gibi hissediyoruz açıkçası. Bu hizmetleri nedeniyle Beşiktaş Belediyesi’ne teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.

besiktas-belediyesi-yurtlarini-saglik-calisanlarina-acti-712950-1.

RIZA AKPOLAT: HALK SAĞLIĞI İÇİN EMEK VEREN HERKESİN YANINDAYIZ

Koronavirüs salgınının başlamasının hemen ardından sağlık çalışanlarının ve ailelerinin güvende olması için sürecin en başında vakit kaybetmeden bir ilki gerçekleştiklerini belirten Akpolat, ‘’Toplam 185 kapasiteli iki yurdumuzu işte o kahramanlarımıza tahsis ettik. Halk sağlığı için fedakârca emek veren herkesin yanında olmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol