birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 15.02.2020 16:29

Beşiktaş Divan Kurulu'nda iddia: 'Damat engelledi'

Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi Ali Rıza Dizdar, Göztepe-Beşiktaş karşılaşması ile ilgili iddiada bulundu. Dizdar, "Maç olduğu yerden devam edecekti ama siyasi erk, yani damat bunu engelledi" dedi

Beşiktaş Divan Kurulu'nda iddia: 'Damat engelledi'

Beşiktaş Kulübü'nün önde gelen divan kurulu üyelerinden, kulüp kongreleri ve seçim divanlarını da yöneten avukat Ali Rıza Dizdar, Göztepe-Beşiktaş karşılaşması ile ilgili iddiada bulundu.

"Devletin en çok baskı yaptığı kulüplerden birisi biziz" diyen Dizdar, "Göztepe maçını ben hukukçu sıfatının dışında spor hukuku uzmanı olarak izledim. Bütün UEFA, FIFA ve kuralları teker teker inceleriz. Hakem düdüğü, top havadayken çaldı. Neden çaldı? Çünkü bir kural var. Eğer bir tehlikeli harekette bir sporcu yaralanmış ise hakem oyunu hemen durdurur. Gole giden adamı bile durdurur. Çünkü sporcu sağlığı her şeyin üzerindedir. Hakem havadayken çaldı. Top, Atiba ile Göztepelilerin arasında geldiğinde çalmadı. Top oraya da gitmeyebilirdi" diye konuştu.

"DAMAT ENGELLEDİ"

ajansspor.com'un haberine göre Dizdar, açıklamalarına şöyle devam etti:

"Burada olan olay şu; maç olduğu yerden tekrarlanma kararı alınmıştı. Açık açık söylüyorum, bildiğim için söylüyorum. İsim de açıklayabilirim. Maç olduğu yerden devam edecekti ama siyasi erk, yani damat (Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak) bunu engelledi. Ve damat, Sörloth'un cezasını da utanmadan 1 maça düşürttürdü. Yani bunun anlamı, Sörloth Beşiktaş maçına çıksın diye yapılıyor. Bunlar artık görülüyor."

besiktas-divan-kurulu-nda-iddia-damat-engelledi-688730-1.

Ali Rıza Dizdar

TFF ERTELEME TALEBİNİ REDDETMİŞTİ

Türkiye Futbol Federasyonu, perşembe günü verdiği kararda Beşiktaş'ın kural hatası nedeniyle 2-1 kaybedilen Göztepe maçının tekrar edilmesi talebini reddetmişti. Aynı şekilde Konyaspor ve Gençlerbirliği'nin de başvuruları kabul görmemişti.

PFDK'den 2 maç ceza alan Trabzonspor futbolcusu Sörloth'un cezası Tahkim Kurulu'nda 1 maça indirilmişti.

FENERBAHÇE TARFTARI 'DAMAT İSTİFA' SLOGANLARI ATMIŞTI

Fenerbahçeliler, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı Alanyaspor karşılaşmasında "Damat istifa" sloganları ile istifaya davet etmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol