birgün

23° AÇIK

ÇALIŞMA YAŞAMI 11.08.2019 15:58

Beşiktaş esnafından tepki yürüyüşü

Beşiktaş esnafından tepki yürüyüşü

Beşiktaş Esnafları Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Digiturk'ün fahiş fiyat politikası nedeniyle eylem düzenleyecek. Dernekten yapılan açıklamada, yarın saat 14.00'de Beşiktaş Kartal heykelinin önünden kortej halinde Digiturk binasına yürüneceği belirtilirken, saat 15.00'de Digiturk binası önünde basın açıklaması yapılacağı ifade edildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Boykot ve eylem kararımızın gerekçesi Digiturk'ün uygulamış olduğu fahiş fiyat politikasi ve alt bayi olarak tanımlanan pazarlama grubunun esnaf dayanışmasını bölmek adına her bir esnafımıza ayrı konuşmalar gerçekleştirmesidir.

Ülkenin geçmiş olduğu ismi konulmamış ekonomik kriz ortamında küçük esnafın yok olmasına gerekçe oluşturabilecek şekilde tasarlanan fiyat politikasının karşısında, tek amacı evine ekmek götürebilmek olan esnaflar olarak hak arayışımıza desteklerinizi bekliyoruz."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız