birgün

15° ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

SPOR 29.08.2016 13:48

Beşiktaş'ta 9 numara: Vincent Aboubakar

Beşiktaş'ta sahipsiz olan 9 numaranın artık yeni sahibi: Vincent Aboubakar. Aboubakar'dan çok özel açıklamalar.

Beşiktaş'ta 9 numara: Vincent Aboubakar

Beşiktaş'ta Mario Gomez gitti, Porto'dan Vincent Aboubakar geldi. Kartal'ın yeni 9 numarasın sahibi belli oldu.

Aboubakar'dan BJK TV'ye özel açıklamalar

"Menajerime, Porto'ya ve Siyah-Beyazlı kulübün yetkililerine bu transferin gerçekleşmesine katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Havaalanında da müthiş bir karşılama vardı. Taraftara da bu ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederim. İstanbul'u, kulübü çok fazla tanımıyordum ancak Quaresma gibi birçok insandan bilgi aldım. Büyük hedefleri olan bir kulübe geldim.

Kartal'ın sembollerinden Amokachi gibi olmak

Amokachi'nin futbolculuk dönemini pek hatırlamıyorum. Ancak onun gibi başarılı olmak için elimden geleni yapacağım. Şampiyonlar Ligi deneyimim var. Orası çok farklı bir seviye. Bu yüzden çok iyi hazırlanmamız gerekiyor.

Örnek alınacak tek kişi: Lewandowski

Lewandowski'yi kendime örnek alıyorum. Şampiyonlar Ligi'nde Dinamo Kiev'e attığım golleri önemi nedeniyle çok daha farklı yerelere koyuyorum.

Kendimi övmeyi hiçbir zaman sevmedim, şu zamana kadar gol sayısı vermedim

Kendim hakkında fazla konuşmak hoşuma gitmiyor ancak bana gelen övgüler için çok teşekkür ederim. Şimdilik sayı veremeyeceğim ama bu sezon atabileceğim kadar gol atacağımın sözünü veriyorum.

Q7 benim çok yakın arkadaşım

Ricardo benim çok iyi bir arkadaşım. Karakterli ve kaliteli bir insan. Futbolculuğuyla ilgili zaten söylenecek bir şey yok. Patlayıcı yönümün ve golcü içgüdülerimin kuvvetli olduğunu söyleyebilirim.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız