birgün

18° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 21.09.2015 10:59

Beşiktaş'ta barış çiçeklerle anlatılacak

Beşiktaş'ta barış çiçeklerle anlatılacak

Beşiktaş, Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Beşiktaş Belediyesi, “Barış Temalı” Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali ile Akaretler’den tüm Türkiye’ye barışın güçlü sesini haykıracak. 7 Mayıs 2016’da yapılması planlanan Beşiktaş Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali’nin ilçenin imzası haline gelmesi ve ilerleyen yıllarda sürekli hale getirilmesi hedefleniyor.

Beşiktaş’a yeni bir renk katacak “barış temalı” Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali tanıtım toplantısı aynı zamanda Dünya Barış Günü olan 21 Eylül tarihinde Beşiktaş Akaretler Yokuşu’nda Sabah saat 11.00’da gerçekleşecek. Festivale çok sayıda ülkenin konsolosları ve büyükelçileri de katılacak. Ayrıca üç semavi dinin temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları, tiyatrocular ve çok sayıda ünlü sima da festivale katılacak. Festivalin baş davetlilerinden biri de dünyaca tanınan Chelsea Flower Show’un direktörlüğünü yapan Stephen Bennett olacak.

Sanat ve çiçekler aracılığıyla tüm dünyaya güçlü bir barış mesajı verilecek lansman dolayısıyla Şair Nedim ve Süleyman Seba caddelerinin birleştikleri bölgede yer alan Akaretler Sıra Evleri çarpıcı çiçek tasarımı ve düzenlemeleriyle bezenecek ve festivalin heyecanı başta Beşiktaşlılar tüm İstanbullulara yaşatılacak. Her alanda Türkiye’nin öncüsü olan Beşiktaş bu etkinlikle aynı zamanda kentimizin marka değerine katkı sağlayacak.
Akaretler’deki binaların balkonlarından saksılarla canlı çiçekler sarkıtılacak, bina önlerine çiçeklerden düzenlemeler yapılacak. Duvarlara işlenen adeta halı gibi temalı, desen desen dikey çiçek düzenlemeleri de organizasyona renk katacak.

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar ve kent protokolünün da katılacağı etkinlik, Beşiktaşlılar başta tüm İstanbullulara barış dilinin hakim olduğu keyifli bir gün yaşatacak. (İHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol