birgün

14° AÇIK

GÜNCEL 08.04.2021 18:19

Beşiktaş'tan Ahmet Çakar'a tepki: Hukuki işlemler başlatıldı

Beşiktaş Kulübü, eski hakem ve futbol yorumcusu Ahmet Çakar'a Alanyaspor maçına ilişkin yaptığı paylaşıma, "Takımımızın haklı ve tertemiz galibiyetine çirkin imalarla gölge düşürmeye çalışmıştır" diyerek tepki gösterdi. Açıklamada, "İlgili şahıs hakkında gerekli hukuki işlemler başlatılmıştır" denildi.

Beşiktaş'tan Ahmet Çakar'a tepki: Hukuki işlemler başlatıldı

Beşiktaş Kulübü, eski hakem ve futbol yorumcusu Ahmet Çakar'a Alanyaspor maçına ilişkin yaptığı paylaşıma tepki gösterdi. Yapılan açıklamada, Çakar hakkında hukuki işlemlerin başlatıldığı bildirildi.

Süper Lig'in 33. haftasında Beşiktaş, Aytemiz Alanyaspor'u 3-0 mağlup etti.

Maçın ardından Ahmet Çakar, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Beşiktaş- Alanyaspor maçında futbolun doğal akışına uymayan tuhaf şeyler oluyor..." ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Kulübü ise Ahmet Çakar'ın paylaşımına tepki gösterdi. Kulüpten yapılan açıklamada, "İlgili şahıs hakkında gerekli hukuki işlemler başlatılmıştır" denildi.

Beşiktaş'tan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Faal hakemlik dönemindeki tercihleri taraftarlarımızca bestelere konu olmuş, hakemliği bıraktıktan sonra da birçok skandal ile gündeme gelmiş olan Ahmet Çakar isimli şahıs, Futbol Takımımızın Süper Lig’in 33. haftasında Aytemiz Alanyaspor’u 3-0 yendiği maçın ardından sosyal medya hesabı ile köşe yazısında, takımımızın haklı ve tertemiz galibiyetine çirkin imalarla gölge düşürmeye çalışmıştır.

Meslek ahlakını yok sayarcasına yapılmış bu açıklamaların “reyting” uğruna yapıldığını düşünmek istiyoruz.

İlgili şahıs hakkında gerekli hukuki işlemler başlatılmıştır."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol