Beşiktaş, takımın teknik direktörü Önder Karaveli hakkında seviyesiz sözler sarf eden Rasim Ozan Kütahyalı ile Ahmet Çakar isimli şahısları, “müptezel ve ekürisi” olarak tanımladı. Yapılan açıklamada, Beşiktaş tarafından Beyaz TV’nin akreditasyonlarının iptal edildiği belirtildi.

Beşiktaş’tan Kütahyalı ve Çakar’ın sözlerine ilişkin açıklama: Müptezel ve ekürisi

Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Beyaz TV'de yayınlanan Beyaz Futbol programında Beşiktaş Teknik Direktörü Önder Karaveli hakkında tepki çeken sözler sarf eden Rasim Ozan ve Ahmet Çakar hakkında açıklama yaptı.

Ahmet Çakar'ın “Nişantaşı’nda ünlü kadınların moda tasarımcısı gibi konuşuyorsun hocam” yorumuna Rasim Ozan Kütahyalı “Yumuşak mı diyorsun” şeklinde karşılık vermişti. Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, Kütahyalı ve Çakar için “müptezel ve ekürisi” tanımı yapılırken, Beyaz TV’nin akreditasyonlarının da iptal edildiği belirtildi.

Açıklamada, “Kanal ile bağlantılı hiç kimse bundan böyle tesislerimize ve etkinliklerimize hiçbir şekilde alınmayacaktır” denildi.

Beşiktaş'tan konuya dair yapılan açıklama şöyle:

“YASAL İŞLEMLER BAŞLATILACAK”

“Dün akşam bir televizyon kanalında Beşiktaşımızın kıymetli hocası Sayın Önder Karaveli hakkında yapılan akıldan, izandan ve ahlaktan uzak yorumların kabul edilmesi mümkün değildir.

Bir süre önce Boşnak vatandaşlarımız için sarf ettiği sözler hala hafızalarda canlılığını koruyan bu müptezel ve ekürisi hakkında tüm yasal işlemler başlatılacaktır. Bu süreçte, müptezel ve ekürisine yönelik olarak hiçbir Beşiktaşlının sözel ve fiziksel tepki vermemesi son derece önemlidir.

Sporun paydaşları ve halkımızın vicdanında mahkûm olan bu asalaklara yasal merciler tarafından gerekli cezaların verileceği de mutlaktır. Beşiktaş Jimnastik Kulübü olarak adı geçen kanalın tüm akreditasyonlarını iptal etmiş bulunmaktayız.

Kanal ile bağlantılı hiç kimse bundan böyle tesislerimize ve etkinliklerimize hiçbir şekilde alınmayacaktır.

Sporun paydaşları olan tüm taraftarların takım farkı gözetmeksizin bu müptezel ve ekürisi ile onlara yer veren kanala itibar etmeyeceğinden, sporun paydaşı olan başta futbol ve diğer spor dallarındaki sporcu teknik adam ve idarecilerin söz konusu müptezel ve ekürisi ile bahsi geçen kanaldan uzak duracağından, sporun paydaşı ve reklam verenlerin ‘reklamın iyisi kötüsü olmaz’ mantığında davranmayacağından, kötü insanlar, kötü programlar ve kötü kanallarla arasına mesafe koyacağından şüphemiz bulunmamaktadır.

Sorun sadece Beşiktaş ve spor paydaşlarının değil tüm faziletli insanların sorunudur.”