birgün

22° AZ BULUTLU

SPOR 08.04.2020 11:35

Beşiktaş'tan MEB'e: Bu bilgiyi müfredata ekleyebilir misiniz?

Beşiktaş, ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Galatasaray'a göndermede bulunarak Twitter hesabında bir paylaşım yaptı. Paylaşıma 1991-1992 sezonunda kazanılan namağlup şampiyonluk konu oldu

Beşiktaş'tan MEB'e: Bu bilgiyi müfredata ekleyebilir misiniz?

TRT'de yayımlanan 3'te 3 Tarih programında bir yarışmacıya yöneltilen futbol sorusu Twitter'da gündem oldu.

"Süper Lig tarihinde namağlup şampiyon olma başarısına sahip tek takımımız hangisidir?" şeklinde sorulan sorunun şıklarında Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray yer aldı.

Beşiktaş kulubü de yarışmadaki bu anın görüntüsünü Twitter'da paylaştı.

Kulüp, paylaşımında "Bu basit bilgiyi herkesin öğrenmesi adına müfredata ekleyebilir misiniz?" diyerek Milli Eğitim Bakanlığı'nın hesabını etkiletledi.

besiktas-tan-meb-e-bu-bilgiyi-mufredata-ekleyebilir-misiniz-712977-1.

1991-1992 SEZONUNDA ŞAMPİYON OLDU

Süper Lig'in tarihinde şu ana dek sadece 2 takım sezonu yenilgisiz kapatabilirken bu başarıdan birini Beşiktaş gerçekleştirdi.

Siyah-beyazlı ekip, 1991-1992 sezonunda 30 maçta yenilgi almadan şampiyonluğa ulaştı ve bunu başaran ilk ve tek takım oldu.

Galatasaray ise 1985-1986 sezonunda 36 maçta yenilgi yüzü görmemesine karşın ligi şampiyon Beşiktaş'ın ardından averajla ikinci sırada tamamladı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız