birgün

25° AZ BULUTLU

GÜNCEL 27.12.2019 09:28

Beste Uyanık CNN Türk'ten istifa ettiğini açıkladı

Beste Uyanık CNN Türk'ten istifa ettiğini açıkladı

CNN Türk'te yayınlanan 'Günün Ekonomisi' programını sunan Beste Uyanık, istifa ettiğini açıkladı.

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Uyanık, şu ifadeleri kullandı:

"Kovulma haberleri asılsızdır, dün bizzat gelip istifa ettim. Cnntürk ekranında artık kendi isteğimle yokum. 8 yıldır evim dediğim kanalımda zevkle çalıştım ancak son olaylar sonrası yüklerim ağır geldi.. Geride kalan arkadaşlara başarılar.

Ancak biliniz ki, bir televizyon kanalında kimse kafasına göre haber yapmaz, yapamaz.. Önce editörlerin, sonra haber müdürlerinin ve genel müdürün gözetiminde hazırlanır her şey...

O gün neden istifanı vermedin diyenlere yanıtım var.Ben bu süreçte evim dediğim kanalıma, #cnntürk e sadık kalmayı tercih ettim ve bekledim.. Sağlık olsun.. sevgiler"

Uyanık, termik santrallere filtre takılmamasının 'yararlarını' anlatan bir habere imza atmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız