birgün

14° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 17.09.2021 23:54

Beyaz Saray'dan Biden’ın öksürük nöbetleriyle ilgili açıklama

ABD Başkanı Joe Biden'ın sıklaşan öksürük nöbetleri ABD'de gündem oldu. Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Biden’ın nöbetlerinin endişe kaynağı olmadığını söyledi.

Beyaz Saray'dan Biden’ın öksürük nöbetleriyle ilgili açıklama

Beyaz Saray'daki basın toplantısında gazeteciler Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki’ye, Başkan Biden’in sıklaşan öksürük nöbetlerini sordu.

Psaki, soğukkanlı bir tavırla bunda endişe edilecek bir durum olmadığını, Biden'ı gezilerde doktorların sürekli incelediğini söyledi.

Öksürüğün bir çok nedeni olduğunu belirten Psaki, “Misal, hafif bir soğuk algınlığınız olabilir veya konuşma sırasında boğazınızı temizlemeniz gerekebilir” diye ekledi.

ABD Başkanı Biden’in, halka açık etkinlikler sırasında yaşadığı öksürük sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekmişti.

78 yaşındaki ABD liderinin sağlık durumu sıkça konuşmalarının içeriğinden daha fazla endişe kaynağı oluyor.

Biden, Kaliforniya Valisi Gavin Newsom’a destek konuşmasında, öksürük yüzünden konuşmasını sonlandırmak zorunda kalmıştı.

ABD başkanı görev ilk başladığı dönemde bir uçağa binerken merdivenlere kapaklanmış, daha sonra kendisini toplayarak uçağa binmeyi başarmıştı. (AA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol