birgün

19° AÇIK

DÜNYA 22.05.2020 16:12

Beyaz Saray’ın en eski çalışanı koronavirüsten hayatını kaybetti

Beyaz Saray'ın en eski çalışanı olarak bilinen ve Barack Obama döneminde emekliye ayrılan Wilson Roosevelt Jerman, koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi

Beyaz Saray’ın en eski çalışanı koronavirüsten hayatını kaybetti

Çalıştığı süre boyunca 11 ABD Başkanı değiştiren Beyaz Saray görevlisi Wilson Roosevelt Jerman, 91 yaşında koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Beyaz Saray görevlisi Wilson Roosevelt Jerman'ın görev yaptığı süre boyunca, 11 ABD başkanı değişmiş, Jerman, Obama zamanında emekliye ayrılmıştı.

Beyaz Saray görevlisi Jerman, 1957 yılında Başkan Dwight D. Eisenhower zamanında temizlik görevlisi olarak işe başladı. Başkan John F. Kennedy zamanında terfi alarak Beyaz Saray’da ‘hizmet görevlisi’ (butler) oldu. Jerman, 2012 yılına kadar 11 ABD başkanı ile birlikte çalıştı. Geçtiğimiz günlerde torunu Shanta Taylor Gay tarafından yapılan açıklamada, Jerman’ın koronavirüsten hayatını kaybettiği açıklandı.

YAŞAMINI YİTİRENLER İÇİN BAYRAKLAR YARIYA İNDİRİLECEK

Öte yandan ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirenler için ülkede 3 gün boyunca bayrakların yarıya indirileceğini açıkladı.

Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren Amerikalılar için önümüzdeki üç gün boyunca tüm federal binalar ve ulusal anıtlardaki bayraklar yarıya inecek." ifadesini kullandı.

Donald Trump, ayrıca ABD ordusunda görev almış kişiler anısına da pazartesi günü bayrakların yarıda olacağını belirtti.

Covid-19 salgınından dünyada en çok etkilenen ülke konumunda olan ABD'de bugüne kadar 1 milyon 600 bin vakaya rastlanırken, 96 binden fazla kişi de yaşamını yitirdi.

beyaz-saray-in-en-eski-calisani-koronavirusten-hayatini-kaybetti-735008-1.

DHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız