birgün

2° KAPALI

Beyoğlu Kaymakamlığı, Gezi anmasını Covid-19 tedbirleri gerekçesiyle yasakladı!

Gezi Direnişi’nin 8. yıldönümü nedeniyle yapılacak olan anma, etkinliğe saatler kala Beyoğlu Kaymakamlığı tarafından yasaklandı. Kaymakamlık, İstiklal Caddesi, Taksim Meydanı ve çevresi ile İpek Sokak ve çevresinin toplantı ve gösteri yürüyüşü alanı olarak belirlenmesini ve Covid-19 tedbirlerini yasak gerekçesi olarak sundu.

GÜNCEL 31.05.2021 16:57
Beyoğlu Kaymakamlığı, Gezi anmasını Covid-19 tedbirleri gerekçesiyle yasakladı!
Abone Ol google-news

Taksim Dayanışması’nın çağrısıyla düzenlenecek olan Gezi Direnişi’nin 8. yılı anması, etkinliğe saatler kala Beyoğlu Kaymakamlığı tarafından yasaklandı.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, “31/05/2021 Pazartesi günü saat 19:00’da İpek Sokak’ta -TMMOB MMO Önü- sosyal medya (Twitter) hesaplarından yapılacağı duyurulan yürüyüş, basın açıklaması veya benzeri açık alan etkinliklerine ayrıca Beyoğlu İlçesi sınırları içerisinde aynı konunun devamı niteliğinde gerçekleştirilmek istenen etkinliklere İstiklal Caddesi, Taksim Meydanı ve çevresi ile İpek Sokak ve çevresinin toplantı ve gösteri yürüyüşü alanı olarak belirlenmediğinden 2911 sayılı Toplantı ve Yürüyüşleri Kanununun 10. ve 17. Maddeleri, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu 32. Maddeleri gereğince ve Covid-19 tedbirleri kapsamında müsaade edilmeyecektir” ifadelerine yer verildi.

Taksim Dayanışması saat 19.00’da Taksim İpek Sokak’ta bulunan TMMOB Makine Mühendisleri Odası binası önünde bir araya gelme çağrısı yapmıştı.

“Karanlık gider Gezi Kalır” denilen açıklamada “8 yıl önce bütün güzellikleriyle hayatımıza giren Gezi Direnişinin yıl dönümünde, eşitlik, özgürlük ve adalet umudumuzla Taksim’deyiz” ifadeleri yer almıştı.

METRO KAPATILDI

Metro İstanbul, İstanbul Valiliği kararınca Taksim istasyonunun ikinci bir emre kadar kapatıldığını duyurdu.

Açıklamada "İstanbul Valiliği kararınca M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı'nın Taksim istasyonu, F1 Taksim-Kabataş Füniküler Hattı bugün 16:00 itibarıyla ikinci bir emre kadar kapatılacaktır. M2 Hattı trenlerimiz, Taksim istasyonunda durmadan seferlerine devam edecektir" dendi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol