birgün

24° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 20.10.2017 09:46

Beyoğlu’nda 54. Ulusal Yarışma bugün başlıyor

Ulusal yarışma bölümü Antalya’ya dönene kadar, Ulusal Yarışma kapsamında İstanbul’da varlığını sürdürecek

Beyoğlu’nda 54. Ulusal Yarışma bugün başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 54’üncüsünü düzenleyeceği Uluslararası Antalya Film Festivali’nden ‘Ulusal Film Yarışma Kategorisi’ kaldırmasına tepki göstererek bir araya gelen sinemacılar, Ulusal Yarışma’yı aynı tarihlerde Beyoğlu’nda düzenlemeye karar vermişlerdi. Jürisinde Kadir İnanır, Sevin Okyay, Hülya Uçansu, Nihal Yalçın, Sarkis ve Tayfun Pirselimoğlu’nun yer aldığı 54. Ulusal Yarışma, bugün, Halit Refiğ imzalı Gurbet Kuşları ile açılışını yapıyor. Ödül töreni gecesine kadar Beyoğlu Sineması’nda gerçekleşecek gösterimlerle, 54. Ulusal Yarışma’da yarışacak 8 film izleyiciyle buluşacak.

1999’dan bu yana Antalya Film Festivali’nde Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği – ÇASOD tarafından verilen Yıldırım Önal Anı Ödülü, festivalin bu sene Yıldırım Önal Anı Ödülü, sinema ve tiyatroda yarattığı karakterlerle Türkiye seyircisinin gönlüne de taht kuran değerli oyuncu Ayşen Gruda’ya verilecek. 26 Ekim’de gerçekleşecek ödül töreninde jürinin değerlendirdiği filmler, En İyi Film, Yönetmen, Senaryo, Kadın ve Erkek Oyuncu olmak üzere toplam beş kategoride ödüllendirilecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız