Bursa'da hakkındaki arama kaydı bulunan ve yakalanacağını anlayınca kız arkadaşı olduğu ileri sürülen Beyza A.'yı rehin alıp kendi başına tabanca dayanan Raşit Atilla isimli erkek polis tarafından vuruldu. Atilla, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Beyza A.'yı rehin alan Raşit Atilla isimli erkek polis tarafından vurularak öldürüldü

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde bulunan Ulu Mahallesi’nde meydana gelen olayda polis ekipleri, uyuşturucu madde satışı ile hırsızlık suçlarından çok sayıda kaydı bulunan ve haklarında yakalama kararı olan Raşit Atilla ve Beyza A.'nın bir pansiyonda kaldığını belirledi.

Pansiyona baskın yapan polisleri karşısında gören Raşit Atilla, tabancayı başına dayayıp, kız arkadaşı olduğu ifade edilen Beyza A.'yı da boynundan sarılarak rehin aldı. Polislere direnen Atilla bu şekilde pansiyondan çıktı. Polislerin uzaklaşmasını isteyen Atilla, Beyza A.'yı siper ederek, sokakta yürüdükten sonra kentin işlek caddesine çıktı. Daha sonra Atilla, tabancayla vurularak öldürüldü.

Atilla, yaralı olarak yakalanırken, Beyza A. da kurtarıldı. Olay yerine gelen sağlık ekibinin yaptığı ilk müdahalenin ardından Atilla, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Ağır yaralı kaldırıldığı hastanenin yoğun bakım servisinde tedavisi yapılan Raşit Atilla, dün akşam saatlerinde yaşamını yitirdi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.