birgün

25° AÇIK

EKONOMİ 20.07.2021 22:14

Bezos’a bir ‘gelir kapısı’ daha: Şimdiden 100 milyon dolarlık bilet satmış

Amazon'un kurucusu ve dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos, Blue Origin'in gelecek uzay uçuşları için yaklaşık 100 milyon dolar değerinde bilet sattığını açıkladı.

Bezos’a bir ‘gelir kapısı’ daha: Şimdiden 100 milyon dolarlık bilet satmış

Koronavirüs pandemisinde servetine servis katan Amerikalı milyarder Jeff Bezos’a yeni bir ‘gelir kapısı’ daha açıldı.

ABD'li e-ticaret platformu Amazon'un kurucusu Bezos, şirketi Blue Origin'in gelecek uzay uçuşları için şimdiden yaklaşık 100 milyon dolar değerinde bilet sattığını duyurdu.

Dünyanın en zengin insanı olan Bezos, bugünkü uzay seyahatinin ardından düzenlenen basın toplantısında, “Amazon çalışanları ve müşterilerine uzay uçuşunun finansmanını sağladıkları için” teşekkür etti.

Bezos, Blue Origin'in gelecek uzay uçuşlarına ‘talebin çok fazla olduğunu’ söyleyerek, şirketin gelecek uçuşları için yaklaşık 100 milyon dolar değerinde bilet sattığını aktardı.

Biletlerin fiyatına ilişkin bilgi vermeyen Bezos, Blue Origin'in uzaya bu yıl 2 yolcu uçuşu daha düzenlemeyi planladığını kaydetti.

ABD'li milyarder Bezos ve beraberindeki 3 kişi, Blue Origin'in geliştirdiği New Shepard aracıyla bugün bir uzay seyahati gerçekleştirdi.

Uçuşta Bezos'a kardeşi Mark Bezos'un yanı sıra Amerikalı kadın havacı 82 yaşındaki Wally Funk ve Somerset Capitals Partner şirketinin Üst Yöneticisinin (CEO) fizik öğrencisi oğlu 18 yaşındaki Olivier Deamon da eşlik etmişti.

Bezos böylece yeni projesinin ilk reklamını da yapmış oldu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol