birgün

-1° PARÇALI BULUTLU

EĞİTİM 01.11.2018 08:37

Biat eden rektör oluyor

HÜ Rektörü tek değil. Erdoğan’a başkomutanımız diyen de, öğrencileri AKP mitingine çağıran da bu çabalarının karşılığını rektör atanarak alıyor

Biat eden rektör oluyor

MUSTAFA KÖMÜŞ mustafa.k@birgun.net

Harran Üniversitesi (HÜ) Rektörü Ramazan Taşaltın’ın “Erdoğan’a itaat etmek farzdır” sözlerinin yankıları sürerken, gözler diğer rektörlere çevrildi. Birçok üniversitenin rektörü HÜ rektörüyle aynı nitelikleri taşıyor.

1 Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Hüseyin Karaman bu konuda en dikkat çeken isimlerden. Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da profil fotoğrafına dahi Erdoğan ile çektirdiği bir fotoğrafı koyan Karaman’ın paylaşımlarında Erdoğan’dan bahsederken, “Başkomutanımız” ifadesini kullanıyor.

Karaman’ın paylaşımları şöyle:

► Bu gün 10 Ağustos Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilişinin yıldönümü.

► Yine milletin sağduyusu galip geldi. Türk Halkı %53 ile Recep Tayyip Erdoğan dedi. Teşekkürler Türkiye. Sonuçlar ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun.

2 Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Karabulut Bay da Erdoğan’dan “Başkomutanımız” diye bahsediyor. Bay’ın paylaşımları şöyle:

► Sabırla, kararlılıkla BAŞKOMUTANımız Sn. Erdoğan’ın 2. bir emrine kadar #TürkiyeEleleMeydanlarda #81İlTekYürek

► Türkiye Cumhuriyeti 1. Başkan’ı Sn Erdoğan Vatanımıza, Milletimize hayırlı uğurlu olsun.

3 Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu’nu hem AKP hem de Erdoğan ile ilişkili tweetleri dikkat çekti. AKP derken partimiz ifadesini kullanan Kavuncu’nun paylaşımları şöyle:

► Kendilerini süper güç konumunda görüp bizi de emirlerine amade görenler bu milleti tanımamışlar. Liderimiz @RT_Erdogan a güveniyor, hedeflerimize hızla ilerliyoruz.

► Milletine hizmetkâr olmayı gaye edinenlerin partisi olan AK Parti, yeni hükümet sistemiyle, güçlü Türkiye hedeflerine hız kazandırıyor. Cumhurbaşkanımız Sayın @RT_Erdogan teşrifleri ile devam eden 6. Olağan Büyük Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum.

4 Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler de diğer mevkidaşlarıyla benzer özellikler taşıyor. Diler, Erdoğan’ın katıldığı Isparta mitingini kendi hesabından paylaşıp üniversitenin öğrencilerini mitinge davet eden paylaşımları bulunuyor.