birgün

5° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

Bıçak, satır ve çekiçle binaya girmeye çalıştı: Çiğli Belediyesi’ne saldırı girişimi!

Yeni yıl kutlaması için Çiğli Belediyesi’ne gelen bir kişinin üzerinden çok sayıda kesici ve delici alet çıktı. Fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, "Şiddet dilini çekinmeden yaygınlaştıranlar, topluma nefret tohumları ekiyor" dedi

BİRGÜN EGE 02.01.2023 11:09
Bıçak, satır ve çekiçle binaya girmeye çalıştı: Çiğli Belediyesi’ne saldırı girişimi!
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

Yeni yıl kutlama bahanesiyle Çiğli Belediyesi’ne gelen bir kişiye şüphe üzerine yapılan arama sırasında, üzerinden çok sayıda kesici ve delici alet çıktı. Saldırı girişiminde bulunan kişinin polis tarafından önce gözaltına alındığı daha sonra ise serbest bırakıldığı öğrenildi.

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla belediyeye gelen kişinin üzerinden çıkarılanların fotoğrafını paylaştı. Gümrükçü, "Şiddet dilini çekinmeden yaygınlaştıranlar, topluma nefret tohumları ekiyor. Yeni yılı kutlama bahanesiyle Belediyemize gelen bir şahsın üzerinden çıkanlar nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya olduğumuzu göstermiyor mu?" diye sordu.

Gümrükçü, şunları söyledi: "Güvenlik görevlisi arkadaşlarımızın dikkati ve polis memurlarının zamanında müdahalesiyle şahıs etkisiz hale getirilmiş. Şahsı tanımam, onun da beni tanıdığını düşünmem. Belediye emekçilerimize bir şey olmaması tek tesellim. Kurumda çalışan bir arkadaşımıza dahi zarar gelirse hesabını sorarım. Biz tehditlerle, saldırılarla geri adım atmayız. Bizi halk seçti, halk korur."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun