birgün

28° PARÇALI AZ BULUTLU

Biden açıkladı: ABD'de seyahat şartlarında yeni düzenleme

Koronavirüs vakaları nedeniyle yurt içi ve yurt dışı seyahat şartlarında yeni düzenlemeler getirdiklerini aktaran ABD Başkanı Biden, "ABD'ye uluslararası seyahat eden herkes milliyetine ve aşı durumuna bakılmaksızın uçağa binmeden 24 saat önce test olacak. Ayrıca iç hatlardaki uçak, tren ve otobüs yolculuğundaki maske zorunluluğunu da kış sonuna kadar uzatıyoruz" dedi.

DÜNYA 02.12.2021 22:24
Biden açıkladı: ABD'de seyahat şartlarında yeni düzenleme
Abone Ol google-news

ABD Başkanı Joe Biden, Omicron varyantının gölgesinde girilen kış aylarında yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele planını açıkladı ve gelecek haftalarda vakaların artmasına karşı hazırlıklı olunması uyarısında bulundu.

Biden, Ulusal Sağlık Enstitüsünde yaptığı ziyarette uzmanlardan Omicron varyantı ve Covid-19'un ilerlemesi konusunda bilgi almasının ardından bir konuşma yaptı. Biden, "Aldığımız önlemler bizi ayırmamalı, birleştirmeli." mesajını verdi.

EVDE YAPILAN TESTLER ÜCRETSİZ OLACAK

Biden, kış ayları için ilk hedeflerinin aşılanmayı hızlandırmak ve kişileri destek doz aşılarını almaya teşvik etmek olduğunu kaydederek, evde yapılan Covid-19 testlerinin ücretsiz olması için de harekete geçtiklerini kaydetti.

YURT İÇİ VE YURT DIŞI SEYAHATLERDE YENİ DÜZENLEME

Yurt içi ve yurt dışı seyahat şartlarında da yeni düzenlemeler getirdiklerini aktaran Biden, "ABD'ye uluslararası seyahat eden herkes milliyetine ve aşı durumuna bakılmaksızın uçağa binmeden 24 saat önce test olacak. Ayrıca iç hatlardaki uçak, tren ve otobüs yolculuğundaki maske zorunluluğunu da kış sonuna kadar uzatıyoruz" bilgisini verdi.

2 KİŞİDE OMİCRON VARYANTI SAPTANDI

Şu ana kadar Omicron varyantı vakasına ülkede 2 kişide rastlandığını belirten Biden, "Uzmanlar gelecek haftalarda Covid-19 vakalarında artış olacağını söylüyor. Buna hazırlıklı olmalıyız." uyarısında bulundu.

Biden, gelecek 100 gün içinde ihtiyaç sahibi ülkelere de 200 milyondan fazla Covid-19 aşısı göndermeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

AA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol