birgün

13° HAFİF YAĞMUR

Biden: Azınlıklar Kabine'de her zamankinden daha fazla olacak

ABD Başkanı seçilen Joe Biden, “Kabinede kadınlara da erkekler kadar yer verilecek" dedi.

DÜNYA 08.01.2021 22:20
Biden: Azınlıklar Kabine'de her zamankinden daha fazla olacak
Abone Ol google-news

ABD Başkanı seçilen Joe Biden, “Kabinede kadınlara da erkekler kadar yer verilecek. Ayrıca azınlıklar da Kabine'de her zamankinden daha fazla olacak” dedi.

Biden, olaylarda hayatını kaybeden polis memuru için hesap sorulacağını söyleyerek ailesine baş sağlığı diledi.

Biden, “Yeni yönetim, Trump suçlamalarına değil, salgın ve ekonomiye odaklanacak” dedi.

Aşı dağıtımı için milyarlarca dolar daha gerekiyor diyen Biden, 15 dolarlık saatlik asgari ücreti de yeniden onayladı ve dikkatlerini küçük işletmelerin yükünü hafifletmeye vereceklerini söyledi.

Bugün açıklanan istihdam raporlarının, ekonomide açık verme pahasına Amerikalılar'ın bir an önce yardıma ihtiyacı olduğunu ve vakit kaybetmeden harekete geçilmesi gerektiğine işaret ettiğini vurguladı.

Mevcut Başkan Donald Trump'ın azlini destekleyip desteklemediği yönündeki soruya, önceliğinin pandemi olduğu yanıtını veren Biden, Trump'ın azlinin Kongre'nin vermesi gereken bir karar olduğunu söyledi.

ESKİ BAŞKANLAR YEMİN TÖRENİNE KATILACAK

ABD'nin eski başkanları Barack Obama, George W. Bush ve Bill Clinton'ın, ABD Başkanlığına seçilen Joe Biden'in 20 Ocak'taki yemin törenine katılacakları bildirildi.

CNN'de yer alan haberde, eski başkanların yanı sıra eşleri Michelle Obama, Laura Bush ve Hillary Clinton'ın da törende hazır bulunacakları belirtildi.

Haberde, hayattaki en yaşlı eski ABD başkanı Jimmy Carter (96) ve eşinin ise sağlık durumlarının seyahate uygun olmaması nedeniyle törene katılamayacakları ifade edildi.

Donald Trump, bugün resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Biden'ın Washington'da yemin ederek göreve başlayacağı törene katılmayacağını açıklamıştı.

ABD'de 3 Kasım 2020'de yapılan tartışmalı başkanlık seçimini Demokrat Joe Biden kazanmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol