birgün

12° AÇIK

MEDYA 27.10.2020 11:41

Bildirici, Hürriyet okurlarını uyardı: Gazetecilik değil, halkla ilişkiler metni

Hürriyet okurlarına uyarılarda bulunan medya ombudsmanı Faruk Bildirici, "Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ile söyleşi yapılmamış, bir gazeteci imzası da yok. Soru ve yanıtlar aynı kalemden çıkmış" dedi. Sayfanın görüntüsünü paylaşan Bildirici, "Gazetecilik değil, halkla ilişkiler metni" ifadelerini kullandı.

Bildirici, Hürriyet okurlarını uyardı: Gazetecilik değil, halkla ilişkiler metni

Medya ombudsmanı Faruk Bildirici, Hürriyet'in Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın açıklamalarının yer aldığı sayfayı paylaşarak uyarılarda bulundu.

"Hürriyet okurları dikkat!" diyen Bildirici, "Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ile söyleşi yapılmamış, bir gazeteci imzası da yok. Soru ve yanıtlar aynı kalemden çıkmış" dedi.

Twitter hesabından açıklama yapan Bildirici, şunları söyledi: "Hürriyet Okuru dikkat! “10 soruda İslamofobi” başlıklı 12. Sayfadaki metin, gazetecilik değil, halkla ilişkiler metni. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ile söyleşi yapılmamış, bir gazeteci imzası da yok. Soru ve yanıtlar aynı kalemden çıkmış. Fark etmemiş olabilirsiniz, uyarıyorum."

bildirici-hurriyet-okurlarini-uyardi-gazetecilik-degil-halkla-iliskiler-metni-797710-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız