birgün

11° AÇIK

MEDYA 27.10.2020 11:41

Bildirici, Hürriyet okurlarını uyardı: Gazetecilik değil, halkla ilişkiler metni

Hürriyet okurlarına uyarılarda bulunan medya ombudsmanı Faruk Bildirici, "Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ile söyleşi yapılmamış, bir gazeteci imzası da yok. Soru ve yanıtlar aynı kalemden çıkmış" dedi. Sayfanın görüntüsünü paylaşan Bildirici, "Gazetecilik değil, halkla ilişkiler metni" ifadelerini kullandı.

Bildirici, Hürriyet okurlarını uyardı: Gazetecilik değil, halkla ilişkiler metni

Medya ombudsmanı Faruk Bildirici, Hürriyet'in Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın açıklamalarının yer aldığı sayfayı paylaşarak uyarılarda bulundu.

"Hürriyet okurları dikkat!" diyen Bildirici, "Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ile söyleşi yapılmamış, bir gazeteci imzası da yok. Soru ve yanıtlar aynı kalemden çıkmış" dedi.

Twitter hesabından açıklama yapan Bildirici, şunları söyledi: "Hürriyet Okuru dikkat! “10 soruda İslamofobi” başlıklı 12. Sayfadaki metin, gazetecilik değil, halkla ilişkiler metni. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ile söyleşi yapılmamış, bir gazeteci imzası da yok. Soru ve yanıtlar aynı kalemden çıkmış. Fark etmemiş olabilirsiniz, uyarıyorum."

bildirici-hurriyet-okurlarini-uyardi-gazetecilik-degil-halkla-iliskiler-metni-797710-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol