birgün

28° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 04.08.2020 15:56

Bilecik’in hiç vaka görülmeyen ilçesinde düğün sonrası 5 vaka çıktı

Bilecik'in daha önce hiç vaka görülmeyen Pazaryeri ilçesinde düğüne giden 5 kişide yeni tip koronavirüs (Covid-19) saptandı.

Bilecik’in hiç vaka görülmeyen ilçesinde düğün sonrası 5 vaka çıktı

Bilecik’te vaka görülmeyen tek ilçe olan Pazaryeri’nde geçtiğimiz günlerde bir düğüne giden 5 kişinin şikayetleri nedeniyle yapılan koronavirüs testlerinin pozitif çıktığı, şahısların evlerinde karantinaya alındığı öğrenildi.

İHA'nın aktardığına göre, yetkililer konu ile ilgili açıklama yapmazken ilçede vaka sayısının artmasından korkuluyor. Pazaryeri'nde daha önce hiç vaka görülmediği kaydedildi.

Pazaryeri Belediyesi yurttaşları dışarıya çıktıklarında muhakkak maske takmaları, sosyal mesafeyi korumaları konusunda sürekli uyarıyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız