birgün

11° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 11.04.2020 00:50

Bilecik Twitter'da gündem oldu, Belediye'den açıklama geldi

Sosyal medyada dolaşıma giren bir paylaşım sonrası Bilecik Belediyesi'nin Twitter hesabından açıklama yapıldı

Bilecik Twitter'da gündem oldu, Belediye'den açıklama geldi

İçişleri Bakanlığı kararıyla 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta bu gece başlayan 48 saatlik sokağa çıkma yasağı kararı sonrası bir sosyal medya kullancısının "Bilecik'te belediye hoparlörlerinden Bilecik'in büyükşehir olmadığı anons ediliyor" paylaşımına Belediye'den yanıt geldi.

Bilecik Belediyesi'nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Böyle bir uygulamamız yoktur. Çünkü Büyükşehir olduğumuzu sanacak saflıkta hemşehrimiz yoktur. Tüm halkımıza duyurulur. Ayrıca gördüğünüz gibi büyükşehir olunca bir gece ansızın kapanıveriyorsunuz. İyi bir şey değil yâni" ifadeleri yer aldı.

NE OLMUŞTU?

İçişleri Bakanlığı, Cumartesi 00.00’dan başlamak üzere 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağı uygulanacağını duyurmuştu.

Pazar 23.59’a kadar sürecek olan sokağa çıkma yasağı kararının uygulanacağı 30 büyükşehir şöyle sıralanmıştı:

"Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız