birgün

22° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 12.04.2021 10:32

Bilim Kurulu bu akşam toplanıyor: Ramazan ayı gündemde

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu, geçen hafta ertelenen toplantının ardından bugün toplanıyor. Toplantıda artan koronavirüs vakalarının ardından Ramazan ayında uygulanması planlanan yeni tedbirlerin ele alınması bekleniyor

Bilim Kurulu bu akşam toplanıyor: Ramazan ayı gündemde

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu bugün saat 18.00'de toplanacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başkanlığında düzenlecek toplantı Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesi'nde gerçekleştirilecek.

Toplantının ardından Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca basın açıklaması yapacak.

Toplantıda artan koronavirüs vakalarının ardından Ramazan ayında uygulanması planlanan yeni tedbirlerin ele alınması bekleniyor.

Geçtiğimiz perşembe günü toplanması beklenen Bilim Kurulu Toplantısı, son anda ertelenmişti. Ertelemenin Sağlık Bakanlığı'nda yaşanan görev değişiminden kaynaklı olabileceğini belirtilmişti.

RAMAZAN'DA KAPANMA SİNYALİ

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Kayıpmaz, ramazan ayı içerisinde ek tedbirlerin alınabileceğini söylemişti. Doç. Dr. Kayıpmaz, "Ramazan ayı içerisinde de belirli ek tedbirlerin gündeme gelebileceği görülüyor. Kamuda, özel sektörde uzaktan çalışma, bazı kapatma kararları düşünülebilir" demişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol