birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 01.01.2021 17:02

BİM: Koronavirüs aşısı satmıyoruz

BİM market zinciri, sosyal medyada dolaşıma sokulan Covid-19 aşısı satacağı yönündeki videoya ilişkin açıklama yaptı. Videonun mizahi olduğunun altını çizen firma, mağazalarında aşı veya ilaç satışının söz konusu olmadığı belirtildi.

BİM: Koronavirüs aşısı satmıyoruz


Sosyal medyada koronavirüs aşısının BİM’de satıldığına yönelik bir video yayınlandı. Moderna, Biontech ve Sinovac aşılarının satıldığına yönelik video WhatsApp gruplarında hızla yayılırken BİM mağazalarına gidip aşı soranların olduğu öğrenildi. Firma ise konuyla ilgili bir açıklama yayımladı.

BİM'in Instagram hesabından yapılan açıklamada, "Mağazalarımızda muhtelif Covid-19 aşıları satılacağına dair bir video sosyal medyada yoğun bir biçimde yer almaktadır. Reklamlarımızı başarılı bir şekilde taklit eden mizahi video içeriği itibari ile yanıltıcı özelliktedir. Mağazalarımızda hiçbir biçimde aşı ya da herhangi bir ilacın satışı söz konusu değildir." denildi.

bim-koronavirus-asisi-satmayacagiz-823711-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol