birgün

19° AÇIK

ÇALIŞMA YAŞAMI 25.09.2020 09:36

BİMEKS işçilerinden 6 ilde suç duyurusu

BİMEKS işçilerinden 6 ilde suç duyurusu

HABER MERKEZİ

İflas eden BİMEKS firmasında 4 yıl önce birikmiş maaş ve tazminat hakları ödenmeden işten çıkarılan işçiler, gasp edilen hakları için mücadeleyi sürdürüyor.

İşçiler dün Boğaziçi Üniversitesi’nde ders vermeye devam eden patronları Vedat Akgiray ile kardeşleri Ahmet ve Murat Akgiray hakkında 6 ilde suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Çağlayan Adliyesi’ndeki suç duyurusundan sonra basın açıklaması yapan işçiler, “Biz bin 500 BİMEKS işçisi olarak haklarımızı alamadık. Bugün savcılığa Vedat Akgiray’ın SPK başkanı olduğu dönemde BİMEKS’in hisse değerleriyle oynayarak nasıl borsa vurgunu yaptığını anlattık. Akgirayları soruşturacak ve hapse atacak bir savcı arıyoruz. Adalet yoksa eğer bu memlekette biz kendi ellerimizle adaleti getireceğiz” dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız