birgün

21° AÇIK

Binali Yıldırım: Sorunu olmayan deliler ve ölülerdir

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Kocaeli'nin Darıca ilçesinde yaptığı tapu teslim törenindeki konuşmada 2023 seçimlerine değinerek "Varsa yoksa 'Recep Tayyip Erdoğan'ı indirelim' diyorlar. İndiremezsiniz, gücünüz de yetmez" dedi. Yıldırım, "Bugün tabii ki sorunlarımız var. Sorunu olmayan deliler ve ölülerdir" ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 27.05.2022 14:54
Binali Yıldırım: Sorunu olmayan deliler ve ölülerdir
Abone Ol google-news

AKP Grup Başkanvekili Binali Yıldırım, Kocaeli'nin Darıca ilçesinde Emek Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Tapu Teslim Töreni'ne katıldı.

Törende yaptığı açıklamalarda seçimlere değinen Yıldırım, muhalefet partilerine yüklenerek "Okulları artıracağız' diyenleri duydunuz mu? 'İstihdamı artıracağız' diyenleri duydunuz mu? Ne duyuyorsunuz? Varsa yoksa 'Recep Tayyip Erdoğan'ı indirelim' diyorlar. İndiremezsiniz. Gücünüz de yetmez" ifadelerini kullandı.

AKP'li Yıldırım, "Ortalıkta dolaşanlar, yetki isteyenler ne vadediyorlar? 'AK Parti 29 bin kilometre bölünmüş yol yaptı. Biz gelince 56 bin kilometreye çıkaracağız' diyeni duydunuz mu? 'Şehir hastanelerini 2 katına çıkaracağız' diyeni duydunuz mu? 'Havaalanlarını 2 katına çıkaracağız' diyenleri duydunuz mu? 'Okulları artıracağız' diyenleri duydunuz mu? 'İstihdamı artıracağız' diyenleri duydunuz mu? Ne duyuyorsunuz? Varsa yoksa 'Recep Tayyip Erdoğan'ı indirelim' diyorlar. İndiremezsiniz, gücünüz de yetmez. Bu millet Recep Tayyip Erdoğan'a ve ekibine bugüne kadar sahip çıktı. Bundan sonra da sahip çıkacak. Bunlar aynı şeyi söylüyor. İçeride ve dışarıda terör örgütleriyle iş birliği yapanlar da aynı şeyi söylüyorlar. Aynı yerde buluşuyorlar. Varsın buluşsunlar, varsın hangi planları yaparlarsa yapsınlar. Milletin planı da her zaman kuyumcu terazisi gibidir" diye konuştu.

'SORUNU OLMAYAN DELİLER VE ÖLÜLERDİR'

Yıldırım, "Hiç merak etmeyin daha güzel günleri birlikte yaşayacağız. Bugün tabi ki sorunlarımız var. Bunun farkındayız. Şunu bilmenizi istiyorum; sorunu olmayan delilerle ölülerdir. Herkesin sorunu vardır. Sorunları çözecek irade de vardır. O irade de Recep Tayyip Erdoğan'dır ve AK Parti'dir. Bunun dışındaki lafügüzaftır. Biz bunların hepsini görüyoruz, siz de görüyorsunuz" dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol