birgün

13° AÇIK

GÜNCEL 03.09.2020 14:38

Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım'ın Covid-19 testi pozitif çıktı

AKP Milletvekili Binali Yıldırım, sosyal medyadan yaptığı açıklamayla eşi Semiha Yıldırım ve kendisinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım'ın Covid-19 testi pozitif çıktı

Son Başbakan ve AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, koronavirüse yakalandığını açıkladı.

Şahsi Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Yıldırım, “Vücut kırgınlığı nedeniyle bu sabah Semiha Hanım ile birlikte Ankara Şehir Hastanesi'ne başvurduk. Yapılan tetkikler sonucu Covid-19 testimizin sonucu pozitif çıkmıştır” ifadelerini paylaştı.

Durumlarının iyi ve herhangi bir olumsuzluk yaşamadıklarını belirten Yıldırım, “Doktorlarımız, süreci evde geçirmemizi uygun gördüler. Vatandaşlarımızdan TMM kuralına riayet etmelerini özellikle istirham ediyoruz. Dua eder, dua bekleriz” dedi.

Binali Yıldırım ve eşinin, Erzincan seyahati sonrası hastalığa yakalandığı, Yıldırım’ın koruması ve danışmanın da testlerinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız