birgün

20° AÇIK

GÜNCEL 10.10.2015 18:43

Binler Taksim'de katliamın hesabını sormak için yürüyor: Hükümet istifa

Binler Taksim'de katliamın hesabını sormak için yürüyor: Hükümet istifa

AKP'nin başlattığı savaşa karşı KESK, DİSK, TMMOB ve TTB'nin düzenlediği "Barış Mitingi"nde 90'a yakın kişinin hayatını kaybettiği ve 400'den fazla yaralının olduğu katliamı protesto etmek için binlerce yurttaş Taksim'de toplandı.

Güncelleme 18.53: ESP Genel Başkan Yardımcısı Çiçek Otlu konuşuyor: Akp' yi Suruçt'an Amed'den tanıyoruz. 400 HDP binasını yakmıştır. Akp bizi savaşın altında bırakmaya çalışıyor. Biz onu barışın altında bırakacağız. Ya kazanacağız ya kazanacağız.

Güncelleme 18.15: Binler Tünel'den Galatasaray'a "Faşizme karşı omuz omuza', 'Katil Erdoğan' ve 'Hükümet istifa' sloganlarıyla yürüyor.

binler-taksim-de-katliamin-hesabini-sormak-icin-yuruyor-hukumet-istifa-79033-1.

Güncelleme 18.10: Binlerce kişi Tünel Meydanı'nda toplandı. Kitle 'Katil Erdoğan' sloganı atıyor.

binler-taksim-de-katliamin-hesabini-sormak-icin-yuruyor-hukumet-istifa-79034-1.

Güncelleme 17.35: Galatasaray Meydanı'nda oturma eylemi sona erdi. Kitle yürüyüş için Tünel Meydanı'na geçiyor. Tünel'den Galatasaray!a yapılacak yürüyüş 18.00'da başlayacak. (via @İlerihaber)

binler-taksim-de-katliamin-hesabini-sormak-icin-yuruyor-hukumet-istifa-79035-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol