birgün

17° AÇIK

Binlerce aracın yolda kaldığı Antep'e 1 haftalık yoğun kar uyarısı

Geçtiğimiz günlerde yoğun kara teslim olan ve binlerce aracın yollarda kaldığı Antep için bir uyarı daha geldi.  Gaziantep Valisi Davut Gül, yarından itibaren 1 hafta boyunca kentte yoğun kar beklendiğini belirtti.

GÜNCEL 21.01.2022 09:54
Binlerce aracın yolda kaldığı Antep'e 1 haftalık yoğun kar uyarısı
Abone Ol google-news

Geçtiğimiz günlerde Antep'te yaşanan yoğun kar yağışı ve yetersiz çalışmalar binlerce aracın saatlerce mahsur kalmasına neden olmuştu. Bugün ise Gaziantep Valisi Davut Gül'den 1 haftalık yoğun kar uyarısı geldi.

Gül, yazılı açıklamasında, kent genelinde karla mücadelenin devam ettiğini belirtti. Meteorolojik verilere göre, yarından itibaren kentte yoğun kar yağışı olacağının tahmin edildiğini ifade eden Gül, şunları kaydetti:

"22 Ocak Cumartesi gününden itibaren, bir hafta boyunca Gaziantep'e yoğun kar yağışı bekleniyor. Kar lastiği ya da zinciri takılı olmayan araçların trafiğe çıkmasına müsaade edilmeyecektir. Tatile gidecek kişiler, yol ve hava durumunu takip etsin lütfen. Ayrıca karla mücadele çalışmalarımız sürüyor. Ana caddeler başta olmak üzere yollarda düzensiz park eden araçlar çalışmaları olumsuz etkiliyor. Lütfen, kamyon/tır ve binek araçlarınızı uygun yerlere park ediniz. Ulaşımı aksatan araçları trafik ekiplerimiz çekmeye başlayacaklar."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun