birgün

20° PARÇALI AZ BULUTLU

DÜNYA 01.05.2021 22:53

Binlerce Liverpoollu, 'güvenli açılma denemesi' kapsamında bir gece kulübünü dolduracak

Binlerce Liverpoollu, 'güvenli açılma denemesi' kapsamında bir gece kulübünü dolduracak

DIŞ HABERLER SERVİSİ

Bu hafta İngiltere Liverpool'da yapılacak bir deneme kapsamında binlerce kişi bir gece kulübünü dolduracak. Bu denemeyle pandemi nedeniyle durdurulan canlı etkinliklerin tam kapasiteyle yeniden açılıp açılamayacağı tespit edilecek.

İki gecelik organizasyon, ulusal bir araştırma programının parçası olarak gerçekleştiriliyor. Araştırma kapsamında şu ana kadar kitlesel katılımlı etkinlikleri güvence altına almak için koronavirüs testi yapılmasının katılımcıları memnun ettiği gözüküyor.

Bloomberg'in haberine göre, hükümetin sağlık yetkililerinden Paul Monks'ın canlı etkinliklerin hastalığın yayılmasına sebep olduğuna dair işaret olmadığını belirtti. Program kapsamında gelecek ay "tam kapsamlı" etkinliklerden oluşacak ikinci aşamaya geçileceği belirtiliyor.

Eğlence ve gece etkinlikleri İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın ekonomiyi yeniden açma yol haritasının önemli ayaklarından biri olarak değerlendiriliyor. Hükümetin 21 Haziran'ı hedef olarak koyduğu yeniden açılmada, gece kulüplerinin negatif test sonucu veya aşı belgesi talep ederek girişleri kabul edebileceği belirtiliyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol