birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 10.01.2020 01:23

Bir an önce erken seçime gidilmeli

Bir an önce erken seçime gidilmeli

HABER MERKEZİ

Partisinin Ağrı il Kongresi’nde konuşan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli erken seçim çağrısını yineledi. AKP iktidarının tükendiğini belirten Temelli “Tükenmiş bir iktidarla artık geleceğimiz, halklarımızın ve toplumumuzun tükenmesini istiyoruz. O yüzden ülke bir an önce erken seçime gitmelidir. Eken seçime gidene kadar, tüm toplumsal kesimlerle yan yana gelmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Hukuk devletinin askıya alındığını ve anayasal devletin yok sayıldığını vurgulayan Temelli, “4 Kasım'da olduğu gibi, 15 Ağustos’ta olduğu gibi HDP’yi düşmanlaştırarak, siyasi darbe gerçekleştirildi. Bugün cezaevinde binlerce arkadaşımız var. Ama arkadaşlarımız mücadeleden asla vazgeçmediler. Sürgündeki arkadaşlarımızda direnmeye devam ediyor. Figen Yüksekdağ, Aysel Tuğluk, Selahattin Demirtaş binlerce HDP’li var. Onlar özgür kalana kadar bu mücadeleyi büyütmeye devam edeceğiz. Bunların hesabı mutlaka soracağız” diye konuştu. Konuşmanın ardından tek liste olarak gidilen seçimde HDP Ağrı İl Eş Başkanları Perihan Gelturan ve Murat Öztürk oldu.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız