birgün

11° PARÇALI BULUTLU

KADIN 27.02.2021 10:24

Bir aradayız, değiştirecek güç biziz

Bir aradayız, değiştirecek güç biziz

BirGün/KADIN

Dünyanın dört bir yanında kadınların yaşamlarına sahip çıkan sesi tüm gerici faşist iktidarların karşısında, ataerkil kapitalist düzene karşı isyanların en önünde. İsyanın sesi olan dönüştürücü gücümüzü birleştirmek, yaşam hakkımız için verdiğimiz mücadelemizde yeni bir yol açabilmek için yan yana gelelim. Biliyoruz biz birbirimizin çaresiyiz, bir arada oldukça güçlüyüz. Şimdi evlerden çıkıp yan yana geliyoruz. Haklarımızın ve yaşamlarımızın çalınmaya çalışıldığı her gün bir başka gerici cinsiyetçi saldırıyla karşılaştığımız, sesimizin kısılmaya çalışıldığı günlerden geçerken isyan çığlığımız evlerin pencerelerinden sokaklara taşıyor. Eşit ve özgür bir yaşam; laik bir ülke için kadınlar her yerde bir arada.

6 MART’TA SOL FEMİNİST FORUMDA BULUŞALIM

Hayır diyen seslerimiz, buradayız diyen seslerimiz, aşağı bakmıyoruz diyen, bir kişi daha eksilmeyeceğiz diyen, yaşam bizim diyen seslerimiz bir arada oldukça güçleniyoruz... Sözümüzü birleştiriyoruz, biliyoruz; eşit ve özgür bir gelecek için sola ve kadınların örgütlü sesine ihtiyacımız var. 6 mart’ta geleceğimizi, haklarımızı ve mücadelemizi konuştuğumuz forumda bir aradayız! 6 Mart Cumartesi günü saat 17.30’da Zoom üzerinden gerçekleşecek foruma ‘’morseminerler@gmail.com” adresinden katılabilirsiniz.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol