birgün

29° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 02.05.2017 11:41

Bir Fuat Avni daha ortaya çıktı

Bir Fuat Avni daha ortaya çıktı

FETÖ operasyonlarında ele geçirilen mikro kartın yüzde 7'si incelendi.

FETÖ’nün "Türkiye imamlığına" vekalet ettiği iddia edilen kişiden ele geçirilen mikro kartın içindeki 2 terabaytlık arşivin şu ana kadar incelenen yüzde 7’lik kısmından çarpıcı bilgiler çıkmaya devam ediyor.

Mikro kartta, 'FETÖ'nün iç yazışmaları, Fethullah Gülen’e sunulan raporlarda sosyal medya hesapları üzerinden yürütülen psikolojik harekât sürecine ait bilgiler ve gündem yaratılması gereken konular üzerine tartışmalar da bulundu. Emniyet üzerinden tweet’ler atan "Yıldız Kulis" adlı Twitter hesabının hangi polislere ait olduğu bilgisine ulaşıldığı iddia edildi.

Hürriyet'ten Toygun Atilla'nın haberine göre; mikro kart içinde sosyal medyada "FETÖ’nün propoganda silahı" olarak kullanılan "Fuat Avni" ile ilgili bilgiler de bulundu. Bu hesabın örgüt içindeki 8 - 10 kişi tarafından aktif edildiği belirtilirken hesabı kullanan kişilerden birinin de Tuncay Opçin olduğu değerlendirildi.

Raporda, Balyoz davası soruşturmasında sanık olan ve ABD’ye kaçan Tuncay Opçin’in kendi hesabı ile aynı anda attığı bir tweet ile kendi kendini deşifre ettiği vurgulandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız