birgün

25° AÇIK

GÜNCEL 02.05.2017 11:41

Bir Fuat Avni daha ortaya çıktı

Bir Fuat Avni daha ortaya çıktı

FETÖ operasyonlarında ele geçirilen mikro kartın yüzde 7'si incelendi.

FETÖ’nün "Türkiye imamlığına" vekalet ettiği iddia edilen kişiden ele geçirilen mikro kartın içindeki 2 terabaytlık arşivin şu ana kadar incelenen yüzde 7’lik kısmından çarpıcı bilgiler çıkmaya devam ediyor.

Mikro kartta, 'FETÖ'nün iç yazışmaları, Fethullah Gülen’e sunulan raporlarda sosyal medya hesapları üzerinden yürütülen psikolojik harekât sürecine ait bilgiler ve gündem yaratılması gereken konular üzerine tartışmalar da bulundu. Emniyet üzerinden tweet’ler atan "Yıldız Kulis" adlı Twitter hesabının hangi polislere ait olduğu bilgisine ulaşıldığı iddia edildi.

Hürriyet'ten Toygun Atilla'nın haberine göre; mikro kart içinde sosyal medyada "FETÖ’nün propoganda silahı" olarak kullanılan "Fuat Avni" ile ilgili bilgiler de bulundu. Bu hesabın örgüt içindeki 8 - 10 kişi tarafından aktif edildiği belirtilirken hesabı kullanan kişilerden birinin de Tuncay Opçin olduğu değerlendirildi.

Raporda, Balyoz davası soruşturmasında sanık olan ve ABD’ye kaçan Tuncay Opçin’in kendi hesabı ile aynı anda attığı bir tweet ile kendi kendini deşifre ettiği vurgulandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol