birgün

0° HAFİF KAR YAĞIŞLI

Bir hekim daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Sibel Pekcan, koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. TTB, Sağlık Bakanlığı’na salgının bitmediğini hatırlattı.

GÜNCEL 02.12.2022 13:46
Bir hekim daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi Fotoğraf: DHA
Abone Ol google-news

HABER MERKEZİ

Denizli Pamukkale Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sibel Pekcan, koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Salgının başından beri yaşamını yitiren sağlık çalışanı sayısı 557’ye çıktı. Türk Tabipleri Birliği (TTB), Sağlık Bakanlığı’na “Pandemi bitmiş gibi davranmaktan vazgeçmeye, bilimsel ve şeffaf yöntemlerle toplum sağlığını korumaya çağırıyoruz" çağrısı yaptı.

TTB’den yapılan açıklamada "Denizli Pamukkale Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sibel Pekcan'ı Covid-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz. Covid-19 nedeniyle yitirdiğimiz sağlık çalışanlarına 9 ay sonra bir yenisinin eklenmesi, pandeminin ve etkilerinin bitmediğinin göstergesidir. Sağlık Bakanlığı'nı pandemi bitmiş gibi davranmaktan vazgeçmeye, bilimsel ve şeffaf yöntemlerle toplum sağlığını korumaya çağırıyoruz" denildi. TTB verilerine göre, pandeminin başladığı 2020 yılından bu yana vefat eden toplam sağlık çalışanı ise 557’ye çıktı" ifadelerine yer verildi.

bir-hekim-daha-koronavirus-nedeniyle-yasamini-yitirdi-pandemi-bitmis-gibi-davranmaktan-vazgecin-1095391-1.

YILIN HEKİMİ SEÇİLMİŞTİ

Pekcan, Ocak 2020’de de koronavirüse yakalanmış ve üç aylık tedavisinin ardından iyileşmişti. Pamukkale Üniversitesi, Pekcan’a koronavürüse karşı çalışmalarından dolayı14 Mart Tıp Bayramı’nda ‘Yılın Hekimi’ ödülünü vermişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol