birgün

17° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 23.07.2021 14:47

Bir kadın daha boşanma sürecinde olduğu erkek tarafından katledildi

Kahramanmaraş'ta Mehtap Kırlangıç isimli kadın boşanma sürecine olduğu Erkan Kırlangıç tarafından katledildi.

Bir kadın daha boşanma sürecinde olduğu erkek tarafından katledildi

İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme tartışmaları sürerken bir kadın daha, hakkında uzaklaştırma kararı verilen ve boşanma aşamasında olduğu erkek tarafından katledildi.

Kahramanmaraş'ta Mehtap Kırlangıç isimli kadın, boşanma sürecinde olduğu Erkan Kırlangıç isimli erkek tarafından ruhsatlı tabanca ile öldürüldü. Mehtap Kırlangıç, geçen ay Erkan Kırlangıç tarafından darp edilmişti. Erkan Kırlangıç hakkında uzaklaştırma kararı verilmişti. Savcılık, Erkan Kırlangıç'ı serbest bırakmıştı.

KIRLANGIÇ'IN AVUKATI: AKP HÜKÜMETİ KADINLARI KORUYAMIYOR

Mehtap Kırlangıç'ın avukatı Taylan Barış Arslan, "AKP hükümeti kadınları koruyamadığı gibi kadınlar ve toplum için önemli olan İstanbul Sözleşmesi'nden de vazgeçerek bir kez daha kadın erkek eşitliğini istemediklerini, kadın cinayetleri ve aile içi şiddet konusunda önlem alamayan samimiyetsiz olduklarını ortaya koymuşlardır" dedi.

CHP'Lİ ÖZTUNÇ: GEÇEN AY DARP EDİLMİŞ, SAVCILIK SERBEST BIRAKMIŞTI

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç da sosyal medya hesabı üzerinden Mehtap Kırlangıç ile ilgili şu paylaşımı yaptı:

"Bir kadın cinayeti daha.. Afşinli hemşerim Mehtap Kırlangıç, hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı ve boşanma davası süren eşi tarafından dün gece ruhsatlı tabanca ile öldürüldü. Daha gecen ay darp edilmiş ancak savcılık eşini serbest bırakmıştı.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol