birgün

19° AÇIK

BİRGÜN EGE 12.10.2021 17:12

Bir önceki duruşmada tahliye edilmişti: 8 öğrenciyi tacizden yargılanan öğretmenin davası ertelendi

Dikili’de Çandarlı Mehmet Dilsiz Ortaokulunda 8 öğrenciyi taciz etmekle suçlanan öğretmenin tutuksuz yargılanması devam edilirken, davasının 5’inci duruşması 25 Ocak 2022 tarihine ertelendi.

Bir önceki duruşmada tahliye edilmişti: 8 öğrenciyi tacizden yargılanan öğretmenin davası ertelendi

BİRGÜN EGE

Kasım 2019'da, İzmir Dikili’deki Çandarlı Mehmet Dilsiz Ortaokulunda görevli bir öğretmenin 8 öğrenciyi taciz etmek suçlamasıyla yargılandığı davanın 5’inci duruşması bugün Bergama Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Davayı erteleyen mahkeme heyeti, bir sonraki duruşmanın 25 Ocak 2022 tarihinde gerçekleşeceğini açıkladı. Sanık bir önceki duruşmada tahliye edilmişti.

Eğitim Sen Genel Merkez temsilcisi Av. Birgül Değirmenci'nin duruşmaya katılım talebi mahkeme tarafından reddedilirken, duruşma sonrası açıklama yapan Bergama Demokrasi Platformu, davanın takipçisi olacaklarını söyledi. Açıklamayı okuyan Veli-Der Bergama Şube Başkanı Fikret Ali Parlas, “Gün geçmiyor ki çocuklarımızın başına yeni bir kötülük gelmesin. Mahkemeler istismarcılara ağrı cezalar vermek yerine, iyi hal indirimi vererek tahliye ediyor veya ceza indirimine gidiyor. Çandarlı’da 8 çocuğumuzu taciz eden ahlak yoksunu kişide aynı sebeplerle tahliye edildi” dedi.

Parlas, “Taciz, istismar suçlularını aklamak yerine yargılanarak, en üst sınırdan ceza verilmelidir. Kendilerine emanet edilen çocukları taciz edenleri, kravat taktı, takım elbise giydi, mahkemede sessiz durdu gibi sebeplerle serbest bırakanlar, tahliye edenler, ceza indirimine gidenler empati yaparak hukuk çerçevesinde karar vermelidirler. Tacize, istismara ve şiddete uğrayan çocuklarımızın geleceği için, zalimlerin karşısında duruyoruz” diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol