birgün

7° PARÇALI AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 21.08.2019 13:13

‘Bir şarkımı birlikte cover yapalım’

‘Bir şarkımı birlikte cover yapalım’

Grup Gündoğarken ile Akmerkez Üçgen Teras'ta Yıldızlı Buluşmalar tüm heyecanı ile devam ediyor. Son olarak dönemin en dikkat çeken isimlerinden Eda Baba'nın konuk olduğu programa dinleyicilerin ilgisi yoğundu. Eda Baba ve Grup Gündoğarken'in usta isimleri Burhan Şeşen ile Gökhan Şeşen, 'Ezbere Biliyorum Seni', 'Olmaz', 'Beni Vur', 'Ellerimde Çiçekler' ve 'Kimse Bilmez' gibi hem kendilerine hem de farklı sanatçılara ait şarkıları birlikte seslendirerek dinleyicilere müzik ziyafeti çektiler.

Önce sevmem gerekiyor

Sahnedeki sohbetleriyle de dinleyicilere keyifli anlar yaşatan Eda Baba ve Grup Gündoğarken, dinleyicilerin merak ettikleri soruları yanıtladılar. Cover yaptığı parçaları tamamen hissettiği duygulara göre seçtiğini söyleyen Baba, "İlk olarak benim sevmem gerekiyor" dedi. Eski Bando'da 45'likleri çaldıklarını ve kopamadıkları şarkılar olduğunu belirten Baba, "Her Şey Seninle Güzel onlardan biri" diyerek şarkıyı seslendirdi.

Grup Gündoğarken'e, "Bir şarkımı birlikte cover yapalım" teklifinde bulunan Baba, grup üyelerinden olumlu yanıt aldı.

Dilhan Şeşen sürprizi

Konserin sürprizi ise Dilhan Şeşen'den geldi. Şeşen, sahnede babası Burhan Şeşen, amcası Gökhan Şeşen ve Eda Baba ile birlikte 'Sıcaklardandır' şarkısını seslendirdi. Burhan Şeşen, 3. nesil olarak adlandırılan yeni nesil sanatçıların birbirlerine destek olmalarından duyduğu mutluluğu dile getirirken, Baba, "Bu dışarıya yansıyorsa ne mutlu bize" ifadelerini kullandı.

Salı günleri saat 20.00'de ücretsiz bir şekilde gerçekleşen etkinliğe 27 Ağustos'ta Emre Altuğ, 3 Eylül'de Can Bonomo konuk olacak.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız