birgün

22° AÇIK

Bir zam da içkiye: Efes grubu biralarında yeni fiyatlar

Efes grubunun ithal biralarına yeni zamlar uygulandı. Diğer firmaların ürünlerine de zam gelmesi bekleniyor.

EKONOMİ 01.11.2021 12:15
Bir zam da içkiye: Efes grubu biralarında yeni fiyatlar
Abone Ol google-news

Türkiye ekonomisi yeni zamlarla sarsılmaya devam ediyor. Sabah saatlerinde otogaz ve saniyede kullanılan doğalgaza gelen zamların ardından içkiye de zam geldiği öğrenildi.

Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, Efes grubunun ithal biralarına zam geldiğini duyurdu.

Twitter hesabından açıklama yapan Aybaş, “Diğer firmaların ithal ürünlerine de önümüzdeki günlerde zam geçişi bekleniyor. Umarım gelmez” ifadelerini kullandı. Aybaş dün akşamki paylaşımında ise “Efendiler yarın zamlarla uyanabiliriz” demişti.

Aybaş’ın paylaştığı listeye göre, 16 TL’ye satılan 50 CL’lik depozitosuz (tek yön) Bomonti Filtresiz ve Becks 17 TL, 21 TL’ye satılan 35,5 CL’lik Corona ve 22 TL’ye satılan 33 CL’lik Hoegaarden 23 TL, 30 TL’ye satılan 33 CL’lik Duvel ise 31 TL oldu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol