birgün

14° PARÇALI BULUTLU

MEDYA 20.09.2021 20:10

BirGün editörü Gökay Başcan Musa Anter Gazetecilik Ödülü'nü aldı

28'inci Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Ödülleri'nde BirGün editörü Gökay Başcan Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.

BirGün editörü Gökay Başcan Musa Anter Gazetecilik Ödülü'nü aldı

Bu yıl 28'ncisi düzenlenen, Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Ödülleri'nde BirGün editörü Gökay Başcan, "Yıkım projesinin 'özel' bilirkişileri" başlıklı haberiyle Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.

Başcan'a ödülü CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu verdi. Başcan konuşmasında, "Öncelikle Musa Anter'in adının geçtiği ödülü kazanmak benim için onur ve gurur verici. Bildiğiniz gibi ülkenin dört bir yanı AKP eliyle yağma ve talan ediliyor. Buna karşı gazeteciler gerçekler peşinden koşarkan bu yağma ve talana yazmaya devam ediyor. Ancak bazen düşünüyoruz Kanal İstanbul gibi bir proje olmasaydı ve biz bunu yazmasaydık diye. Ancak yaşam savunucuları direndiği sürece bu projelere geçit verilmeyecek. Zaten Kanal İstanbul gibi bir projeye de AKP'nin ömrü yetmeyecek" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol