birgün

12° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 31.08.2021 00:09

BirGün gazetesi yazarı Güvenç Dağüstün saldırıya uğradı

Opera sanatçısı ve BirGün gazetesi yazarı Güvenç Dağüstün, konser çıkışında kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırıya uğradı.

BirGün gazetesi yazarı Güvenç Dağüstün saldırıya uğradı

BirGün gazetesi yazarı ve sanatçı Güvenç Dağüstün'ün konser sonrasında saldırıya uğradığı öğrenildi.

Dağüstün’ün avukatı Serkan Günel yaptığı açıklamada, “Müvekkilim, arkadaşım @guvencdagustun’ün bu akşamki özgürlük parkı konseri sonrası saldırıya uğradığını öğrendim. Şimdi hastanede rapor alınacak, yanına gidiyorum. Umarım failler yakalanacak olayın iç yüzü kısa sürede anlaşılacaktır” dedi.

Dağüstün de sosyal medya hesabından iyi olduğunu duyurarak, "Çok telefon, mesaj geliyor. Dönemiyorum. Darp raporu aldım, karakolda ifade veriyorum. Avukatım, arkadaşlarım yanımda. Belediye yetkilileri yanımda. Merak etmeyin. Şu işler bitsin, detaylı yazarım. Ama saldırganlar kimdi, neydi şimdilik bilmiyorum" mesajını paylaştı.

SALDIRGANLAR BİR SÜRE TAKİP ETMİŞ

Saldırı sonrası yüzü, kolu ve bacağında morluklar bulunan sanatçıya saldıranların 2 kişi olduğu belirtilirken, saldırganların Dağüstün'ü bir süre gözledikleri öğrenildi.

BirGün'e konuşan avukat Serkan Günel, saldırganların "Bu bu vurun" diyerek yumruk ve tekmelerle saldırdığını söyledi. Günel özel güvenliğin olay yerine gelmesiyle saldırganların kaçtığını ifade etti.

birgun-gazetesi-yazari-guvenc-dagustun-saldiriya-ugradi-916141-1.

"İKİ KİŞİ AYAĞIMDAN SÜRÜKLEDİ"

Halk TV'den İsmail Saymaz'a konuşan Güvenç Dağüstün, "Saat 22:50’de konser alanından ayrıldım. Park içerisinde arkadaşımla yürürken karşımdan gelen bir kişi bana yumruk attı ve yere düştüm. Ardından yanındakilere ‘vurun vurun’ diye bağırdı. İki kişi ayağımdan sürükledi ve bana yerdeyken vurdular. Güvenlik görevlileri ve vatandaşlar araya girip yardım etti. Öğrendiğim kadarıyla iki kişi de gözcü olarak bekliyormuş" açıklamasında bulundu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol