birgün

15° AÇIK

BirGün: İktidarın baskılarına karşı TELE1’in yanındayız

BirGün Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aydın, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun TELE1’e yönelik cezası üzerine yazılı bir açıklama yaptı: “Gazetecilerin ve özgür medyanın teslimiyeti reddeden iradesi, Türkiye’deki demokrasi mücadelesinin ayrılmaz bir parçası olarak görülmelidir. BirGün olarak, iktidarın baskılarına karşı TELE1’in ve kanal emekçilerinin yanındayız.”

MEDYA 24.01.2022 15:49
BirGün: İktidarın baskılarına karşı TELE1’in yanındayız
Abone Ol google-news

BirGün Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aydın, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) TELE1’e yönelik cezası üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, hukuksuz cezaların ‘yandaş olmayan bir medya kuruluşuna bedel ödetme stratejisi’ anlamına geldiği belirtilerek, BirGün’ün iktidarın baskılarına karşı TELE1’nin yanında olduğu vurgulandı.

İktidarın Baskılarına Karşı Tele1’in ve Kanal Emekçilerinin Yanındayız” başlıklı açıklama şu şekilde:

“RTÜK’ün TELE1’e yönelik istikrarlı ceza politikası, AKP’nin kendinden olmayana dönük siyasal saldırılarının medya alanındaki uzantısıdır. Karşımızdaki hukuksuzluk, yandaş olmayan ve toplum yararına yayıncılık faaliyetine devam etmeye direnen bir medya kuruluşuna bedel ödetme stratejisidir. Baskıların amacı gerçekleri dile getirenleri yıldırmak ve ülkedeki korku iklimini kalıcı kılmaktır. Gazetecilerin ve özgür medyanın teslimiyeti reddeden iradesi, Türkiye’deki demokrasi mücadelesinin ayrılmaz bir parçası olarak görülmelidir. BirGün olarak, iktidarın baskılarına karşı TELE1’in ve kanal emekçilerinin yanındayız.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun