birgün

6° PARÇALI BULUTLU

YAŞAM 22.01.2021 07:41

BirGün okurları Romanların yanında

BirGün okurları Romanların yanında

Haber Merkezi

BirGün’de yer alan “Roman mahallelerinde yoksulluk dibe vurdu” ve "Bu mahalle çevrimdışı” başlıklı haberilerin ardından BirGün okurları yurttaşlarla dayanışmak için bölgeye gitti.

Edirne’nin Umurbey ve Menzilahir mahallelerinde yoksullukla mücadele eden Romanları BirGün okurları yalnız bırakmadı. Okurlar, ailelere dayanışarak bir nebze de olsa ihtiyaçlarını karşılayabilmeyi hedeflediklerini belirtti.

Pandemide derinleşen yoksuluğu gözler önüne seren haberlerin ardından okurlar, bölgeye giderek yurttaşlarla sohbet etti. Roman mahallelerinde bu gerçekleşen bu dayanışma örneğinin ardından aileler de BirGün okurlarına teşekkürlerini iletti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol