birgün

14° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 28.09.2021 20:12

BirGün'ün 'AKP'li İBB Meclis Üyesi İhale Avcısı' başlıklı haberine erişim engeli

BirGün'ün AKP'li İBB Meclisi Üyesi Ömer Akblut'la ilgili olan "AKP'li İBB Meclis Üyesi İhale Avcısı" başlıklı haberine erişim engeli getirildi. Kişilik haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle erişme engellenen haberde,  AKP'li İBB Meclisi Üyesi Akbulut’un kamudan son 7 yılda tam 366 milyon TL değerinde 260 ihale aldığı belirtiliyordu.

BirGün'ün 'AKP'li İBB Meclis Üyesi İhale Avcısı' başlıklı haberine erişim engeli

Haber Merkezi

BirGün'ün 21 Eylül tarihinde yayımlanan "AKP'li İBB Meclis Üyesi İhale Avcısı" başlıklı haberine İstanbul Anadolu 1. Sulh Ceza Hakimliği‘nin kararı ile erişim engeli getirildi.

Erişim engeli getirilen haberimizde, AKP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi Üyesi ve TÜGVA Yöneticisi Ömer Faruk Akbulut’un şirketinin kamudan son 7 yılda tam 260 ihale aldığı ve aldığı ihalelerin toplam bedelinin ise 366 milyon TL’yi bulduğu ifade ediliyordu.

GEREKÇE: KİŞİLİK HAKLARI İHLALİ

İfade Özgürlüğü Derneği'nden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

"İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) AKP’li Meclis Üyesi, Hukuk Komisyonu üyesi, Avukat Ömer Faruk Akbulut‘un birçok AKP’li belediye ile kamu kurumundan ihale aldığının iddia edildiği haberler, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, İstanbul Anadolu 1. Sulh Ceza Hakimliği‘nin 28 Eylül 2021 tarih ve 2021/5476 sayılı kararı ile erişime engellendi."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol