birgün

3° PARÇALI BULUTLU

BirGün’ün Cübbeli Ahmet’in yakınıyla ilgili haberine erişim engeli

BirGün'ün, Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün damadının ağabeyi Muhittin Palazoğlu’nun konut projesine ilişkin “Plaja çökme planı suya düştü” başlığıyla yayımlanan haberi hakkında erişim engeli kararı verildi.

GÜNCEL 13.08.2022 15:52
BirGün’ün Cübbeli Ahmet’in yakınıyla ilgili haberine erişim engeli
Abone Ol google-news

Haber Merkezi

BirGün’ün 5 Ağustos tarihinde “Plaja çökme planı suya düştü” başlığıyla yayımlanan haberi mahkeme kararıyla erişime engellendi.

İfade Özgürlüğü Derneği’nden yapılan açıklamada, “Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün damadının ağabeyi Muhittin Palazoğlu’nun Tuzla’daki lüks konut projesine halk plajını dahil ettiğinin ortaya çıkması ve tepkiler sonrası AKP’li Tuzla Belediyesi’nin plajı işletmeye başladığı ile ilgili haberler, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, İstanbul Anadolu 7’nci Sulh Ceza Hakimliği’nin 12 Ağustos 2022 tarih ve 2022/6873 sayılı kararı ile erişime engellendi” denildi.

Öte yandan, 5 Ağustos’ta da Cübbeli Ahmet’in damadının ağabeyi Muhittin Palazoğlu ile ilgili 23 haber erişime engellenmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun