birgün

14° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 05.10.2021 13:58

BirGün’ün ‘Hacizci şirkete ödül gibi ihale’ başlıklı haberine erişim engeli

BirGün'ün İBB’nin metro projesi için aldığı kredinin bulunduğu banka hesabına haciz koyduran Met-Gün İnşaat’a Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından da 637 milyon TL’lik ihale verilmesini gündeme getirdiği "Hacizci şirkete ödül gibi ihale" başlıklı habere erişim engeli getirildi.

BirGün’ün ‘Hacizci şirkete ödül gibi ihale’ başlıklı haberine erişim engeli

HABER MERKEZİ

BirGün'ün 13 Eylül tarihinde yayımlanan "Hacizci şirkete ödül gibi ihale" başlıklı haberine İstanbul Anadolu 3’üncü Sulh Ceza Hakimliği‘nin kararı ile erişim engeli getirildi.

Erişim engeli getirilen haberimizde, “İBB’nin metro projesi için aldığı kredinin bulunduğu banka hesabına haciz koyduran Met-Gün İnşaat’a Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından da 637 milyon TL’lik ihale verildiği belirtiliyordu.

Şirkete verilen milyonlarca liralık ihale ise “Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Bağlantı Yolları Eksik Kalan İmalatların Tamamlanması Yapım İkmal İşi” adı altında düzenlenmişti.

GEREKÇE: KİŞİLİK HAKLARI İHLALİ

İfade Özgürlüğü Derneği'nden yapılan açıklamada ise haberimize getirilen erişim engeline kararına ilişkin şu ifadelere yer verildi:

"İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) AKP tarafından yönetildiği dönemden kalan borçları nedeniyle belediyenin hesaplarına haciz işlemi uygulatan MET-GÜN İnşaat Taahhüt ve Tic. A.Ş.’nin sahibi Metin Güneş ile ilgili bir çok haber, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, İstanbul Anadolu 3’üncü Sulh Ceza Hakimliği‘nin 4 Ekim 2021 tarih ve 2021/6154 sayılı kararı ile erişime engellendi. Benzer içerikli haberler daha önce de İstanbul 3’üncü Sulh Ceza Hakimliği‘nin 20 Ağustos 2020 tarih ve 2020/3320 sayılı kararı ile erişime engellenmişti.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol