birgün

1° PARÇALI BULUTLU

BirGün’ün ‘kıyak atamalar’ haberine erişim engeli

MEDYA 09.12.2022 16:26
BirGün’ün ‘kıyak atamalar’ haberine erişim engeli
Abone Ol google-news

HABER MERKEZİ

BirGün’ün bir haberi daha erişime engellendi. 30 Kasım 2022 tarihinde “Saray eşrafına kıyak atamalar” başlığıyla BirGün’ün haberleştirdiği ve birçok haber sitesinde de yayımlanan haberin İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından “erişime engellenmesine ve silinmesine” karar verildi.

İfade Özgürlüğü Derneği’nden yapılan açıklamada, “Halk Bankası yönetim kurulu üyesi ve Cumhurbaşkanlığı danışmanı Maksut Serim’in oğlu Yasin Ekrem Serim’in Dışişleri Bakan Yardımcısı olması, gelini Sevim Çağla Serim’in de Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde Dış İlişkiler Daire Başkanlığı görevine getirilmesiyle ilgili haberler, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği’nin 7 Aralık 2022 tarih ve 2022/8646 sayılı kararıyla erişime engellendi ve silinmelerine hükmedildi” denildi.

Derneğin açıklamasında, Yasin Ekrem Serim’in Dışişleri Bakan Yardımcısı olmasıyla ilgili haberlerin daha önce İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği’nin 24 Ekim 2022 tarihli kararıyla erişime engellendiği de hatırlatıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol