birgün

14° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 02.03.2021 13:29

BM barış gücü askerlerine sahte koronavirüs aşısı satıldı: Aşı diye su enjekte edildi

Güney Sudan'da konuşlu BM misyonunda görevli Taylandlı doktor, Covid-19'a karşı etkili olduğunu söylediği sahte aşıyı 20 dolar karşılığında 273 askere yaptı. Doktor, kandırdığı askerlere Covid-19 aşısı diye 'su' enjekte etti

BM barış gücü askerlerine sahte koronavirüs aşısı satıldı: Aşı diye su enjekte edildi

Güney Sudan'da konuşlu Birleşmiş Milletler (BM) barış gücünde görevli Tayland ordusundan bir doktorun, askerlere "sahte" yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısı sattığı bildirildi.

Straitstimes'ın haberine göre, BM misyonunda görevli Taylandlı doktor, Covid-19'a karşı etkili olduğunu söylediği sahte aşıyı 20 dolar karşılığında 273 askere yaptı.

Doktor, kandırdığı askerlere Covid-19 aşısı diye 'su' enjekte ederken olay aşının üzerinde 'etiket' bilgisi olmadığını fark eden bir askerin durumu üstlerine bildirmesi sonucu ortaya çıktı.

Taylandlı yetkililer, doktorun görevine son verilerek ülkeye geri gönderildiği ve diplomasının iptal edildiği bilgisini paylaştı.

(AA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol