birgün

14° AÇIK

DÜNYA 28.10.2020 10:50

BM'den Covid-19 ile mücadele için Suriye'ye 211 milyon dolar ek yardım talebi

Birleşmiş Milletler (BM), yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele için Suriye'ye 211 milyon dolar ek yardım talebinde bulundu. İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Mark Lowcock,Suriye'de doğrulanmış Covid-19 vaka sayısının 13 bin 500 civarında olduğunu kaydetti.

BM'den Covid-19 ile mücadele için Suriye'ye 211 milyon dolar ek yardım talebi

Birleşmiş Milletler (BM), yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele için Suriye'ye 211 milyon dolar ek yardım talebinde bulundu.

Birleşmiş Milletler (BM) İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Mark Lowcock, BM Güvenlik Konseyine yaptığı açıklamada, 211 milyon doların, sağlık gereçlerinin tedariğinin sürdürülmesi, savaş nedeniyle yerlerinden olmuş kişilerin kaldığı kamplarda su ve temizlik işlerinin iyileştirilmesi, okulların öğrenciler ve öğretmenlerin dönüşü için güvenli hale getirilmesi için gerektiğini söyledi.

Lowcock, Suriye'de Kovid-19 vakalarının yüzde 92'sinin izinin sürülemediğini belirterek, birçok ülkedeki gibi "salgının boyutunun Suriye'de de çok daha büyük olabileceğine" işaret etti.

Mark Lowcock ayrıca Suriye'de doğrulanmış Covid-19 vaka sayısının 13 bin 500 civarında olduğunu kaydetti.

AA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız